Blog

Home / Blog

Nowość! Podstawa słupa 40×60

Parki, ścieżki rowerowe, molo czy aleje spacerowe to miejsca wypoczynku i rekreacji. Jednak zdarzają się przypadki wykorzystywania tych przestrzeni w nieodpowiedni sposób. Niektórzy kierowcy skracają sobie w ten sposób drogę, dewastując infrastrukturę i stwarzając zagrożenie dla pieszych oraz rowerzystów.

Jak szybko i przy małym nakładzie pracy wykonać solidną zaporę? Bardzo dobrym pomysłem są betonowe słupki.

Wbrew pozorom ich montaż nie zajmuje wiele czasu. Nie wymaga też wykonywania żadnych prac mokrych. Wystarczy użyć prefabrykatu o odpowiednich wymiarach i przykręcić go do podłoża. Służy do tego podstawa słupa 40×60.

Wyrób najbardziej sprawdza się na płaskich powierzchniach, np. kostce brukowej, płytach betonowych czy asfalcie. To sprawia, że znajduje on różnorakie zastosowania, np. w przestrzeni miejskiej (np. parkingi, place, bulwary), na plażach czy na przydomowych podjazdach. Dzięki niemu można grodzić przestrzeń i wytyczać przebieg ciągów komunikacyjnych.

Cynkowaną ogniowo, stalową podstawę słupa należy dopasować do grubości jego ścianki. Przykładowo tę o wymiarach 40 na 60 mm można stosować do palików o ściance nie grubszej niż 2 mm.