Blog

Home / Blog

Najnowszy system montowania podmurówki na łącznikach metalowych

Ogrodzenie z siatki lub paneli stanowi szybki, tani i dość trwały sposób na wykonanie ogrodzenia posesji. W porównaniu do tradycyjnych metod nie jest też aż tak pracochłonny.

Taki płot można wykonać z podmurówką lub bez. Optymalny jest ten pierwszy wariant. Jego zaletą jest większa szczelność ogrodzenia (istotne np. wtedy, gdy trzymamy w obejściu małe zwierzęta) oraz estetyka.

Podmurówkę, tak jak zasadniczą część ogrodzenia, można wykonać z elementów prefabrykowanych. Służą do tego deski betonowe dostępne w wersji pełnej lub profilowanej.

Obie łączy się ze słupkami poprzez łączniki. Do tej pory zwykle stosowano łączniki betonowe, które osadzano na palikach po całkowitym związaniu się stopy fundamentowej stabilizującej słupek.

Jednak istnieje inny sposób. Chodzi o montowanie podmurówki na łącznikach metalowych, które z kolei przykręca się przy pomocy wkrętów samowiercących do palików.

Zaletą takiego rozwiązania jest uniwersalność. Łączniki metalowe pasują bowiem do większości rozmiarów desek ogrodzeniowych. W dodatku można je pomalować pod kolor słupków albo wedle indywidualnych preferencji.

Montaż podmurówki na łącznikach metalowych idealnie sprawdza się przy budowie ogrodzenia w nierównym terenie. W przeciwieństwie do tych betonowych łączniki stalowo-aluminiowe umożliwiają też zawieszenie desek nad poziomem gruntu.