Blog

Home / Blog

Montaż ogrodzeń palisadowych na łącznikach T

Montaż ogrodzenia palisadowego na łącznikach T ma wiele zalet, które sprawiają, że popularność tego typu ogrodzeń rośnie. Chętnie stawiają na nie zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i inwestorzy budujący zakłady produkcyjne czy inne obiekty przemysłowe. Na ich wybór wpływają takie czynniki jak: wysoka estetyka wykonania, trwałość, solidność, łatwy i szybki montaż.

Montaż ogrodzenia palisadowe na łącznikach T bardzo przypomina instalowanie na obejmę. Mianowicie: łącznik przytwierdza się do metalowego lub betonowego słupka przy użyciu dwóch wkrętów samowiercących. Następnie do ramienia uchwytu przykręca się panel ogrodzeniowy. Służy do tego nakrętka M8x25 z podkładką. Odbywa się to w ten sposób, że na trzpień śruby nasuwa się podkładkę, potem przekłada go przez oczka uchwytu i przystawionego doń panelu, a z drugiej strony dokręca nakrętką.

Poprzez ocynk galwaniczny i warstwę farby stalowe łączniki w kształcie litery T są w podstawowy sposób zabezpieczone przed korozją. Standardowo dostępne są w kolorze czarnym (RAL 9005), ale dostawcy – przeważnie za dopłatą – oferują je również w innych kolorach.